KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17453394
nr 1745 3394
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Sod, 1955, Gamla Stan. Signerad. Olja på duk, 53x45 cm, yttermått inklusive ram: 70x60
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 december 2025
kl 18:44:56
30/11 12:03:39
Gunnar Zetterström
Läs mer om Gunnar Zetterström